LOS ANGELES, CA — 11 juni 2024 — Zanger/Trompettist Johnny Britt zingt en speelt zijn soepele gedempte trompet op zijn jazzy versie van de klassieker uit 1964 “Walk On By”. Oorspronkelijk beroemd gemaakt door Dionne Warrick … deze klassieker is gezongen door mensen als Isaac Hayes, Michael McDonald, Seal en meer.
Britts versie van “Walk On By” debuteerde als de meest toegevoegde single. In week #2 was “Walk On By” opnieuw de meest toegevoegde en meest winstgevende single op de radio. In dezelfde week voegde SiriusXM Watercolors “Walk On By” toe aan hun landelijke rotatie op de radio.
Britt citeert: Dit is een droom die uitkomt voor mij. Dit nummer voelde zo goed toen ik het aan het arrangeren en produceren was … Ik wist dat dit een juweeltje was. Ook een droom voor mij is het feit dat mijn 25-jarige zoon Josh Britt “Walk On By” heeft gemixt. Ik ben zo blij dat de wereld zijn talent zal horen. Drummen op “Walk On By” wordt gedaan door mijn studiodrummer Marcus Williams. Ik speel keyboards, bas en gedempte trompet, dus het zijn alleen Marcus en Johnny op dit nummer. Wat zo geweldig is, is dat “Walk On By” de derde radiosingle is die SiriusXM heeft opgepikt van mijn album “After We Play” … dit is enorm en een primeur voor mij. We zullen “Walk On By” dit jaar op de Grammy-lijst zetten, ik denk dat het zo goed is.
Ik spreek vloeiend Frans en ik heb muziek gestudeerd aan het prestigieuze Conservatoire de Versaille net buiten Parijs, Frankrijk en het was een moment om de cirkel rond te maken om terug te kunnen gaan naar waar het allemaal begon om de “Walk On By”-video te schieten in de stad waar ik dol op ben … de romantische pittoreske straten van Parijs, Frankrijk.
De video werd geregisseerd door de getalenteerde Cedric Godin en gemonteerd door Sam Lenkov, de bijbehorende videoclip legt de essentie van het nummer prachtig vast, met Parijs als adembenemend decor voor Britts oprechte optreden.
Over Johnny Britt:
Johnny Britts muzikale reis begon in Cleveland, Ohio, waar hij op 12-jarige leeftijd trompet speelde en snel uitblonk. Op de middelbare school begon hij een band met toenmalig drummer Arsenio Hall. Britt kreeg een unieke kans om in het buitenland te studeren in Parijs, Frankrijk, aan het prestigieuze Conservatoire de Versailles onder de trompetbegeleiding van Roger Delmotte, de beste trompettist van de Opera van Parijs. Na zijn studie in Parijs keerde Britt terug naar de Verenigde Staten om zijn studie voort te zetten in Chicago, waar hij werd ontdekt en ingehuurd door Otis Williams om de jongste muzikaal leider ooit te worden voor The Temptations. Dit leidde ertoe dat Britt de co-muziekproducent werd voor de Emmy Award-winnende The Temptations TV Miniseries en The Little Richard TV Miniseries geregisseerd door Robert Townsend.
Britt verhuisde naar Los Angeles, richtte zijn groep Impromp2 op en tekende bij Motown/MoJazz Records, waar hij in 1995 zijn debuut-cd “You’re Gonna Love It” uitbracht. Britt nam nog drie cd’s op met de groep voordat hij een solocarrière begon. Tot nu toe heeft Britt vier studio-solo-cd’s opgenomen bij J-Jams Records: Marvin Meets Miles, Christmas Time Of The Year, So Hot en MoJazzin’. Hij schreef drie #1 Hit Singles voor Boney James en schreef voor veel andere artiesten. Britt was de trompettist voor de camera in de Oscar-genomineerde La La Land en de trompettist voor de Oscar-genomineerde Hidden Figures. Britt ontving onlangs de Presidential Lifetime Achievement Award van het Witte Huis in 2023.

Artiest: Johnny Britt
Liedje: Walk On By
Album: After We Play
Uitgebracht op: 2023
